36971
Book
In basket
Podologia / redakcja naukowa Maria Klamczyńska, Magdalena Ciupińska. - Wydanie I - 2 dodruk. - Warszawa : PZWL, 2020. - XX, [2], 641, [1] strona : fotografie, ilustracje, wykresy ; 26 cm.
"Podologia" jest pierwszą książką na polskim rynku wydawniczym o charakterze podręcznika, która całościowo ujmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące teorii i praktyki podologicznej. Uwzględniono w niej współczesny stan wiedzy w zakresie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz dyscyplin im pokrewnych. Materiał przedstawiający patologie skóry i paznokci stóp oraz opis przypadków podologicznych i ortopodologicznych zilustrowano bogatą dokumentacją fotograficzną. Poszczególne rozdziały uzupełniono o wykazy piśmiennictwa, co umożliwia pogłębienie wiedzy w omawianym temacie.
Książka jest efektem współpracy wybitnych i doświadczonych pracowników dydaktyczno-naukowych polskich uczelni, praktyków podologów oraz innych specjalistów zintegrowanych w zaopatrzeniu stóp. Jest przeznaczona dla uczniów i studentów przygotowujących się do zawodu podologa. Może stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli, wykładowców i szkoleniowców.
"Podologia" to na polskim rynku wydawniczym publikacja unikatowa ze względu na kompleksowość ujęcia problematyki dotyczącej stóp oraz bogactwo materiału ilustracyjnego. Autorzy podręcznika wychodzą naprzeciw dynamicznemu rozwojowi, jakiemu w ostatnich latach podlega ta interdyscyplinarna dziedzina wiedzy.
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 61 W (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia przy rozdziałach. Indeks.
Target audience note
Dla uczniów i studentów przygotowujących się do zawodu podologa.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again